Komunikacja mobilna w służbie osobom tracącym wzrok: RETINA

 

Od 20 lat prowadzę Stowarzyszenie działające na rzecz osób tracących wzrok.

Zrzeszamy osoby chore na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa), AMD (degeneracja plamki żółtej związana z wiekiem), zespół

Stargardta i inne schorzenia siatkówki o podłożu genetycznym. A także ich krewnych i bliskich oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyką.

Jednym z naszych celów jest upowszechnianie wiedzy na temat możliwości leczenia tych schorzeń.   Zawsze mieliśmy świadomość, że sprawne docieranie z informacją to kluczowe zadanie takiej organizacji jak nasza. Przez wiele lat  korespondowanie z pacjentami było  dla nas wielkim wysiłkiem., bowiem większość członków Stowarzyszenia to osoby  słabowidzące a nawet niewidome.

Dlatego propozycja firmy Materna Communications uruchomienia dla naszych pacjentów specjalnego komunikatora sms było dla nas fantastycznym rozwiązaniem naszych problemów.

Od kilku miesięcy jesteśmy szczęśliwymi  użytkownikami nowoczesnego i łatwego w obsłudze narzędzia komunikacji zapewniającego naszym członkom szybką, dostępną i dostosowaną do ich zainteresowań informację.

Polecamy to rozwiązanie wszystkim, którym zależy na sprawnej  komunikacji.

Małgorzata Pacholec  

Prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.