Tło projektu

Efektywna komunikacja z pacjentami stanowi bardzo ważny element działalności firm z branży medycznej. Zaoferowaliśmy firmie LUXMED realizację przypomnień SMS z wykorzystaniem numeracji zgodnej z aktualnie wdrażaną infolinią. Pacjent mógł zadzwonić lub napisać SMS na jeden wspólny numer stacjonarny. Od 2009 roku wspieramy LUXMED również w obszarze obsługi przypomnień o wizytach lekarskich.

Zastosowane rozwiązanie

Pierwotne rozwiązanie oparte było o masową wysyłkę SMS z wykorzystaniem numeracji komórkowej i stacjonarnej. To autorski projekt MATERNA Communications, dzięki któremu pacjent mógł odesłać SMS lub oddzwonić na ten sam numer, np. odwołując wizytę lekarską. Do dziś usługa zapewnia bardzo wysoką wydajność. Skuteczność dostarczenia SMS przekracza 90% przy dwukierunkowej komunikacji serwer-telefon komórkowy.

Rezultat

Od 2009 roku pacjenci sieci LUXMED otrzymują szczegóły swoich zaplanowanych wizyt w formie SMS. W każdej chwili istnieje możliwość odwołania spotkania – wszystko w sposób bardzo wygodny i intuicyjny dla pacjentów. Usługa wizerunkowo była bardzo spójna, dzięki zachowaniu jednakowej numeracji w pierwszej fazie projektu.