MATERNA Communications pomaga

Pomagamy

Poprzez naszą działalność społeczną łączymy misję odpowiedzialności firmy z podstawowymi wartościami MATERNA Communications – ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania oraz poszerzania granic możliwości. Prowadzone przez nas działania wymagają przede wszystkim chęci i zapału do pracy. Wiemy, że wspólnie możemy naprawdę dużo zdziałać i sprawić by uśmiech pojawił się na twarzach innych osób.

 • <span class=opt-upper>Żyj poza klatką</span>

  Żyj poza klatką

  Wspieramy finansowo projekt „Żyj poza klatką”, który został przygotowany z myślą o młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest to cykl multimedialnych spektakli profilaktycznych prezentowanych w szkołach, placówkach kulturalnych oraz wychowawczych, odbywający się od 2000 roku. Podczas spotkań z młodymi ludźmi instruktorzy terapii uzależnień Fundacji „Głos Ewangelii”, zaprzyjaźnieni artyści młodzieżowej sceny muzycznej oraz osoby, którym udało się wygrać walkę z nałogiem, wskazują na zagrożenia i konsekwencje zażywania narkotyków i spożywania alkoholu. Więcej szczegółów na stronie projektu „Żyj poza klatką”.

  • <span class=opt-upper>Przedszkole specjalne „Orzeszek”</span>

   Przedszkole specjalne „Orzeszek”

   Przedszkole Specjalne „Orzeszek” w Poznaniu działa od 1990 r., początkowo funkcjonowało pod nazwą Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci „Orzeszek”. Do przedszkola przyjmowane są niepełnosprawne dzieci ze złożoną wieloraką niepełnosprawnością - te, które wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji. W ubiegłym roku sfinansowaliśmy dwutygodniowy wyjazd dzieci z wraz z opiekunami do Wojnowa. Fotoreportaż z wyjazdu dostępny jest na stronie przedszkola

   • <span class=opt-upper>„Dzwonek na obiad”</span>

    „Dzwonek na obiad”

    Wspieramy finansowo projekt „Dzwonek na obiad”, realizowany przez Fundację „Być bardziej”, poświęcony najwrażliwszej grupie społecznej - dzieciom i młodzieży. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom i młodzieży w dożywianiu ich we wszystkich placówkach oświatowo-edukacyjnych. Dzięki zebranym środkom Fundacja „Być Bardziej” zapewnia realizację przynajmniej jednego ciepłego posiłku dziennie dla ucznia, kształtuje podstawowe zasady humanizmu i uczy wzajemnej pomocy. Więcej szczegółów na stronie fundacji „Być bardziej”.