Od 2004 roku w MATERNA bardzo blisko współpracujemy z firmami z sektora windykacji należności.

Nasze wieloletnie doświadczenie potwierdza wysoką skuteczność tych działań w ramach kontaktu firmy z dłużnikiem. Typowe procesy, które obsługujemy to:

  • Przypomnienia o zbliżającym się terminie płatności (forma kontaktu: SMS)
  • Informacja o nieodnotowaniu wpłaty po terminie płatności- 15 dni, 30 dni, 45 dni i późniejsze. Forma kontaktu: SMS, IVR
  • Potwierdzenia szczegółów rozmowy, tzw. m-wizytówka. Wiadomość wysłana po odbytej rozmowie telefonicznej z agentem zawiera: imię i nazwisko pracownika firmy, numer sprawy i inne niezbędne do łatwej referencji. Forma: SMS

"Od 2005 roku firma MATERNA Communications świadczy dla UPC usługi w zakresie wysyłek wiadomości głosowych i SMS.
Rozwiązania zaoferowane przez w/w firmę pozwoliły zoptymalizować proces WINDYKACJI. (...)"
Paweł Gruszka, dyr. ds Naliczeń i Windykacji

Zmierzona skuteczność działań windykacyjnych wspartych usługami MATERNA wskazuje na:

  • skrócony okres przeterminowanej płatności
  • poprawioną ściągalność należności
  • niski koszt dotarcia do dłużnika w celu ustalenia harmonogramu spłat zadłużenia

Usługi Materna dla Windykacji

Najpopularniejszym kanałem komunikacji w automatycznych procesach windykacyjnych, i pre-windykacyjnych jest SMS. W zalezności od statusu sprawy, wiadomości SMS wysyłane są z alfanumerycznym polem nadawcy (nazwa firmy windykującej lub zlecającej w nagłówku wiadomości). Popularne i skuteczne są również wiadomości wysyłane z pełnym numerem telefonu komórkowego- w celu spodowania efektu zaskoczenia. Oczywiście wszelkie kampanie SMS wspierane są działaniami telefonicznymi windykatora. Tutaj, przy obszernych bazach "do obdzwonienia", doskonale sprawdza się usługa DIALER od MATERNA.

"Od października 2008 współpracujemy z firmą KRUK w zakresie wysyłki wiadomości tekstowych oraz głosowych. Współpraca z firmą układa się doskonale.
Pragniemy zarekomendować profesjonalne usługi firmy MATERNA Communications, właściciela narzędzia mProfi."
Łukasz Neuman, Dyrektor IT, KRUK S.A.

Do samodzielnej obsługi kampanii mobilnych proponujemy wykorzystać usługi platformy mProfi.pl - zarządzanie kampaniami jest bardzo proste. Zapraszamy do naszej Akademii mProfi.pl gdzie w formie wideo poradników obrazujemy między innymi proces przygotowania personalizowych SMSów i wiadomości głosowych do dłużników (film: wysyłka z pliku)

Akademia mProfi.pl - wideo poradniki

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.