Przykłady wdrożeń

 • SMS Domowy dla Telekomunikacji Polskiej S.A.

  SMS Domowy dla Telekomunikacji Polskiej S.A.

  Wdrożenie usługi „SMS do sieci stacjonarnych” (ang. „Fixed line SMS”) to jeden z pierwszych projektów realizowanych przez zespół MATERNA Communications w Polsce. Celem usługi było udostępnienie użytkownikom sieci stacjonarnych funkcjonalności SMSów - znanej do tej pory jedynie z sieci komórkowych. Od samego początku  w projekcie uczestniczyli nasi partnerzy z firmy SIEMENS (dzisiaj Nokia Siemens Networks), wnosząc do projektu szczegółową wiedzę o technicznych niuansach sieci TP S.A., którą budowali.

  • Przystanek Woodstock

   Przystanek Woodstock

   Celem wprowadzenia usług mobilnych do organizacji koncertów czy wydarzeń estradowych, było nawiązanie bliższej interakcji z uczestnikami. Jednocześnie ważne było, aby ten kontakt mógł mieć charakter bardziej trwały. W ramach bliskiej współpracy z firmą TRIAS nasza firma przygotowała pakiet rozwiązań dla branży eventowej, oparty na SMS i MMS. Jednym z pierwszych wdrożeń była usługa „SMS i MMS na ekran” dla Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

   • Sygma Banque

    Sygma Banque

    Specjalizujemy się w dostarczaniu usług telekomunikacyjnych dostosowanych do aktualnego środowiska biznesowego klienta. W praktyce oznacza to, że nasi partnerzy mogą wdrożyć nowe procesy na bazie usług hostowanych i realizowanych przez nas - bez konieczności modyfikacji czy głębokiej integracji ze swoimi platformami. Takie potrzeby zidentyfikowaliśmy wspólnie z firmą  Sygma Banque. W pierwszym etapie uruchomiliśmy usługę Dialler – system do automatycznego zestawiania połączeń pomiędzy klientem i pracownikiem banku. Ważne było, aby ten proces wdrożyć szybko i bez dodatkowych inwestycji. Zastosowany model współpracy pozwolił bankowi zweryfikować zwoje założenia biznesowe, zanim docelowy projekt integracyjny został wdrożony.

    • LUXMED

     LUXMED

     Efektywna komunikacja z pacjentami stanowi bardzo ważny element działalności firm z branży medycznej. Zaoferowaliśmy firmie LUXMED realizację przypomnień SMS z wykorzystaniem numeracji zgodnej z aktualnie wdrażaną infolinią. Pacjent mógł zadzwonić lub napisać SMS na jeden wspólny numer stacjonarny. Od 2009 roku wspieramy LUXMED również w obszarze obsługi przypomnień o wizytach lekarskich. 

     • Gmina Lesznowola

      Gmina Lesznowola

      Jednostki administracji publicznej, jak urzędy miast czy gmin, muszą w swoich procedurach uwzględniać komunikację alarmową z mieszkańcami. Zadanie to realizowane może być na wiele sposobów  - z różną skutecznością i kosztami. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie przygotowaliśmy pakiet usług o nazwie Mobilny Urząd, którego podstawą jest dwukierunkowa komunikacja mobilna (SMS, widomość głosowa).

      • Rada Rodziców Zespołu Szkół w Łazach

       Rada Rodziców Zespołu Szkół w Łazach

       Praca zespołu wolontariuszy - rodziców w ramach Rady Rodziców nie należy do najłatwiejszych. Głównym wyzwaniem jest koordynacja zadań i przepływ informacji. Okazuje się, że znaczny odsetek „problemów” w środowisku szkolnym jest spowodowana jedynie brakiem wiedzy o danej sprawie. Stąd udrożnienie przepływu informacji było wyzwaniem jakie stało przed całą Radą Rodziców w Zespole Szkół w Łazach. Od roku szkolnego 2012 usługa mProfi znacznie usprawniła komunikację i funkcjonowanie Zespołu Szkół w podwarszawskich Łazach.

       • Parafia pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego

        Parafia pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego

        Komunikacja z tysiącami wiernych w wielkomiejskiej parafii stawia wiele wyzwań. Jak dotrzeć do ludzi z zaproszeniem na projekcję ciekawego filmu? Jak przekazać szczegóły planowanego spotkania - z adresem, datą, godziną, salą? Jaką formę wybrać dla wiadomości, aby została odczytana? Wreszcie, jak zdobyć kontakty do wiernych? Na te pytania i potrzeby odpowiedzieliśmy, oferując pakiet usług MobilnaParafia.pl.