Tło projektu

Komunikacja w tysiącami wiernych w wielkomiejskiej parafii stawia wiele wyzwań. Jak dotrzeć do ludzi z zaproszeniem na projekcję ciekawego filmu? Jak przekazać szczegóły planowanego spotkania - z adresem, datą, godziną, salą? Jaką formę wybrać dla wiadomości, aby została odczytana? Wreszcie, jak zdobyć kontakty do wiernych? Na te pytania i potrzeby odpowiedzieliśmy, oferując pakiet usług MobilnaParafia.pl.

Zastosowane rozwiązanie

W 2013 roku, w tej olbrzymiej parafii warszawskiej, serwis Mobilna Parafia został pierwszy raz użyty do komunikacji z wiernymi. Zainteresowani rejestrują się poprzez komendę SMS Grupa wspólnotowa „Józef” udostępniła dodatkową rejestrację przez formularz WWW. Wiadomości, w formie SMS lub komunikatu głosowego, dostarczane są zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Dzięki temu osoba odpowiedzialna (ks. Proboszcz) wprowadza je za jednym razem, a system sam pamięta, kiedy i do kogo rozesłać SMS. Więcej szczegółów na stronie parafii.

Rezultat

Wiele setek wiernych otrzymuje wiadomości o wydarzeniach parafialnych wprost na telefon komórkowy. Dzięki temu przestają być anonimowymi gośćmi w kościele, ale osobami, do których ksiądz Proboszcz zwraca się bezpośrednio. Podobny sposób komunikacji zainicjował papież Benedykt XVI, a teraz papież Franciszek intensywnie z niego korzysta. O usłudze SMS w ramach inicjatywy Mobilna Parafia mówi ks. Proboszcz Dariusz Gas: https://www.youtube.com/watch?v=NGi92qnCKxU