Tło projektu

Celem wprowadzenia usług mobilnych do organizacji koncertów czy wydarzeń estradowych, było nawiązanie bliższej interakcji z uczestnikami. Jednocześnie ważne było, aby ten kontakt mógł mieć charakter bardziej trwały. W ramach bliskiej współpracy z firmą TRIAS nasza firma przygotowała pakiet rozwiązań dla branży eventowej, oparty na SMS i MMS. Jednym z pierwszych wdrożeń była usługa „SMS i MMS na ekran” dla Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Zastosowane rozwiązanie

Usługa polegała na wyświetlaniu wiadomości „woodstockowiczów” w formie przewijanego tekstu na ekranach rozmieszczonych przy głównej scenie. Drugim elementem było prezentowanie zdjęć wysyłanych z telefonów komórkowych w formie MMS na dedykowanym ekranie. Zarówno teksty jak i zdjęcia podlegały moderacji organizatorów. Dzięki temu treści nieodpowiednie nie były wyświetlane.

Rezultat

W efekcie wiele tysięcy wiadomości zostało przekazanych i wyświetlonych na ekranach imprezy. Inicjatywa ta stanowiła ważny element jednoczący uczestników. Bardzo szybko okazało się, że SMS na ekran to także bardzo sprawny sposób na publikowanie ogłoszeń typu „zagubiono-znaleziono”. Dodatkowo, aplikacja stworzona przez MATERNA Communications umożliwiała wyświetlanie komunikatów od organizatorów. W ten sposób podawane były np. informacje o odjazdach kolejnych pociągów w ostatnim dniu imprezy.