Efektywne wybieranie numeru: dialer

Stanowią element systemu Call Center i odpowiadają za automatyczne nawiązanie połączeń wychodzących – dialery są często stosowanym rozwiązaniem we współczesnych centrach telekomunikacyjnych oraz dla platform komunikacyjnych. Działają w prosty sposób, poprzez zestawienie połączeń na numery uprzednio przygotowanej listy kontaktowej. Dialer stanowi narzędzie chętnie wykorzystywane przy kampaniach wychodzących w różnego rodzaju Call Center. Automatycznie wykręcają numery telefonów pobrane z bazy danych.

 Dostępne rozwiązania na rynku

Obecnie występują trzy podstawowe rodzaje dialerów, które różnią się przede wszystkim oddziaływaniem na tempo pracy agentów. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze odpowiedniego rozwiązania dla własnej platformy komunikacyjnej, czy punktu obsługi Klienta bądź działu sprzedaży warto zastanowić się na dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

  • Preview dialer

    Jest szczególnie nastawiony na jakość kontaktu z klientem. Agent posiada podgląd danych Klienta, co pozwala na zapoznanie się z historią połączeń i rozmów. Po zapoznaniu się z dostępnymi informacjami może wybrać odpowiednią strategię rozmowy i połączyć się konkretnym Klientem poprzez przycisk połącz (automatyczne wybieranie numeru). Przy tym rozwiązaniu Agent decyduje samodzielnie czy z konkretnym Klientem chce rozmawiać teraz, czy w późniejszym terminie – wówczas może przejść do innego rekordu.

  • Progressive dialer

    Jest w większej mierze nastawiony na efektywność pracy Call Center. Dialer samodzielnie wybiera numer z bazy danych i automatycznie łączy z Klientem, przy czym Agent nie ma możliwości pominięcia numeru i nie otrzymuje informacji, więc nie może przygotować się do rozmowy. Przy standardzie progressive brakuje możliwości filtrowania nieudanych połączeń, w związku z czym obniżony zostaje faktyczny czas pracy agentów. Często rozwiązanie takie posiada z góry ustalony czas na ewentualne wprowadzenie notatek, po zakończonej rozmowy, i po upłynięciu tego czasu łączy się automatycznie z kolejnym numerem.

  • Predictive dialer

    Jest to najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązanie. Predictive dialer wykorzystuje skomplikowane algorytmy przeznaczone do analizowania i kontrolowania różnego typu danych. Pozwala na filtrowanie nieudanych połączeń oraz nawiązywanie wielu połączeń, przy czym agent przyjmuje tylko te rozmowy, które faktycznie odebrała realna osoba. W trakcie rozmowy informacje o Kliencie wyświetlają się Agentowi w bazie informacji i pomagają odpowiednio poprowadzić rozmowę.

  Preview dialer Progressive dialer Predictive dialer
Czy agent sam inicjuje połączenie? Tak Nie Nie
Czy agent ma czas na zapoznanie się z danymi przed kontaktem? Tak Nie (w trakcie rozmowy) Nie (w trakcie rozmowy)
Czy dialer przewiduje filtrowanie połączeń zajętych, z pocztą głosową, nieodebranych? Nie Nie Tak
Czy system ewoluuje (dostosowuje się do dostępności agentów i sposobu ich pracy)? Nie Nie Tak
Czy system samodzielnie wyznacza kolejne próby kontaktu przy nieodebranych połączeniach? Nie Nie Tak

 

Zapraszamy do kontaktu z nami oraz pobrania Opisu Produktu w formie PDF