Nowoczesna edukacja

Uczenie mobilne, tzw. mobile learning, staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Umożliwia kształcenie z wykorzystaniem przenośnego sprzętu (tablet, laptop, smartfon) i dostępu do bezprzewodowego Internetu. Skupia się na mobilności, pozwalając na korzystanie z dostępu do platformy komunikacyjnej bądź edukacyjnej w dowolnym momencie i miejscu. Dynamika uczenia się z wykorzystaniem technik i narzędzi m-learningu pozwala na wykorzystanie zróżnicowanych sposobów nauki i pogłębianie wiedzy poprzez intelektualną stymulację na różnych płaszczyznach. Mobile learning ma do wykorzystania szeroki wachlarz możliwości.

Do najpopularniejszych narzędzi zaliczyć można:

 • SMSy i MMSy

  – szybki i łatwy sposób komunikacji. Ogromny potencjał SMSów i MMSów, decyduje o rosnącym znaczeniu komunikacji mobilnej i efektywności działań m-learningu. Komunikat dociera szybko do bezpośredniego odbiorcy. Jest to narzędzie chętnie wykorzystywane przez firmy szkoleniowe oraz szkoły języka obcego. Wykorzystywane są np. do powiadomień o zmianach w planie zajęć, do przekazywania dodatkowych materiałów po zajęciach, do przeprowadzenia ankiety mobilnej.
 • Gry i animacje

  – stanowiące droższe narzędzie w mobile learningu. Odznaczają się jednak jednym z najsilniej angażujących odbiorców wskaźników. Często łączą zabawę z nauką.
 • Ankiety i quizy

  – służą przede wszystkim nawiązaniu relacji z odbiorcą. Pozwalają na sprawdzenie poziomu zdobytej wiedzy. Mogą być wykorzystywane do walidacji przeprowadzonych zajęć.

 Główne zalety mobile learning

 • Nieograniczony dostęp

  Nauka odbywa się na odległość z wykorzystaniem sprzętów mobilnych z bezprzewodowym Internetem. Oznacza to dostęp 24h na dobę przez siedem dni w tygodniu do platformy komunikacyjnej bądź edukacyjnej zawierającej materiały, teksty, ćwiczenia, itp.

 • Unowocześnienie metod pracy

  Mobile learning korzysta z nowoczesnych kanałów transmisji informacji, co zwiększa jego atrakcyjność - w szczególności wśród młodszych pokoleń. W tej technice nauczania stosuje się często aplikacje mobilne, a także rozwiązania szyte na miarę z użyciem np. algorytmu rozpoznawania mowy, technologii Text-To-Speech.

 • Personalizacja profilu uczenia

  Nauczanie w dowolnym miejscu i czasie pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Uczący się korzysta dokładnie z tych materiałów, jakich aktualnie potrzebuje, zarówno aktualnych, jak i wcześniejszych.

 • Silniejsze zaangażowanie w proces nauki

  Zdobywanie wiedzy poprzez wykorzystanie dostępnych narzędzi m-learningu pozwala na większą koncentrację uwagi na przekazywanych informacjach. Aplikacje mobilne, komunikacja SMS i MMS, mobilne gry, czy ankiety dostosowane do potrzeb programu wzbudzają interakcję, co silniej mobilizuje odbiorcę do zgłębiania wiedzy.

 • Większa motywacja do działania

  Mobile learning wykorzystuje często platformy komunikacyjne oraz media społecznościowe do wymiany danych, jak też informacji między uczestnikami kursu bądź szkolenia. Pobudza to rywalizację między poszczególnymi uczestnikami, a co za tym idzie zwiększa motywację do zdobywania wiedzy.

 • Oszczędność pieniędzy

  Nauka mobilna oznacza oszczędności związane z ograniczeniem kosztów. Po stronie oferującego kursy nie zachodzi konieczność wynajmu lokalu, co pozwala zmniejszyć koszt całkowity szkolenia. Po stronie użytkownika ograniczane są koszty związane z dojazdami.

Zapraszamy do kontaktu z nami