W ramach naszej oferty udostępniamy usługi masowej wysyłki SMS i wiadomości mobilnych na bazie dedykowanych Serwerów SMS Wysokiej Wydajności (High Performance Message Platform- HPMP).

Platforma dysponuje bezpośrednimi łączami do wszystkich polskich operatorów komórkowych: T-Mobile, Plus, Orange, Play i sieci stacjonarnych.
Cechuje się dużą skalowalnością i wydajnością- konfigurowaną dla Klientów.

Serwery SMS typu HPMP obsługują miliony wiadomości typu:

 • SMS,
 • Głosowy SMS,
 • Faks
 • Wiadomości PUSH

Serwery SMS MATERNA wybierane są najczęściej przez Klientów z branży bankowej, windykacyjnej, telekomunikacyjnej i medycznej. 
Dostępne interfejsy graficzne i API SMS: 

 • HPMP CSV2
 • HPMP CSV3
 • HPMP SOAP, REST, SFTP

Platforma generuje szczegółowe raporty zawierające statusy wiadomości, kody błędów, informacje zwracane przez sieci PLMN i PSTN.

Dlaczego warto wybrać usługi na Serwerze SMS Wysokiej Wydajności?

Oto kilka podstawowych czynników:

 • Duża przepustowość

  Wysoka wydajność pozwala za pomocą komunikacji SMS na sprawną dystrybucję dużych ilości danych. Dlatego doskonale sprawdza się w realizacji masowych kampanii marketingowych, dystrybucji komunikatów windykacyjnych, obsługi klienta, alertów i powiadomień oraz wszelkim innym rodzaju dystrybucji treści, kierowanej do użytkownika końcowego. Dostępna wydajność przekracza 1 000 000 wiadomości / dziennie

 • Personalizację treści

  Platforma komunikacyjna CSV3 umożliwia zaawansowane przetwarzanie plików z w formacie csv w celu personalizacji treści wiadomości. Dzięki temu możliwe jest wysyłanie innej treści do każdego numeru – w zależności od zawartości kolumn zdefiniowanych w pliku.

 • Planowanie harmonogramu

  Rozwiązanie umożliwia zaplanowanie dowolnego harmonogramu wysyłki wraz z ustaleniem limitów ilościowych w podziale na okresy czasowe. Kalendarz wbudowany w platformę umożliwi z kolei zdefiniowanie dni, w których wysyłka może się odbywać, wykluczając pozostałe. Możliwe jest również automatyczne limitowanie ilościowe, które odnawia się w cyklu comiesięcznym.

 • Wyjście poza konwencję

  Istotną zaletą systemu jest możliwość realizacji wysyłek w formacie nie tylko tekstowym, lecz również głosowych. W tym przypadku system stosuje technologię Text-To-Speech, przetwarzającą na bieżąco tekst do formatu wiadomości odtwarzanej jako dźwięk audio. Umożliwia to dotarcie również do posiadaczy telefonów stacjonarnych. Komunikaty tekstowe mogą zawierać więcej niż 160 znaków (obsługa multipart message), co znacznie poszerza możliwości redagowania komunikatów oraz komponowania treści.

 • Generowanie raportów

  Dla celów analitycznych system oferuje mechanizm raportowania z funkcją eksportu danych i stworzenia SMS Center oraz bazy kontaktów. Dzięki temu użytkownik konta ma zawsze aktualną informację o efektach przeprowadzonych akcji. Dodatkowo system umożliwia generowanie raportów z numerami o statusie niedostarczone, co umożliwia np. ponowienie akcji w przyszłości.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat usług na bazie Serwerów SMS Wysokiej Wydajności zapraszamy bezpośredniego do kontaktu.

                           Ogólny schemat architektury Serwera HPMP